Kroplówka witaminowa

Koszt kuracji: 400 zł brutto

Dla kogo?

Rozważ przyjęcie terapii w formule witaminowej, jeżeli:

  • Czujesz rozdrażnienie, niepokój, masz problemy z koncentracją.
  • Żyjesz w ciągłym biegu i odżywiasz się wysokoprzetworzonymi produktami.
  • Zbliża się okres wzmożonej pracy umysłowej lub fizycznej.
  • Jesteś wyczerpany(-a) po długotrwałym stresie psychicznym.
  • Miałeś(-aś) lub masz zapalenie błony śluzowej żołądka lub/i masz problemy z wchłanianiem żelaza.

Efekty kuracji

Witaminy z grypy B powinny być uzupełniane przez każdego z nas. Przetworzona dieta często nie jest w stanie dostarczyć wszystkiego czego potrzebujemy. Taki zestaw witamin B odżywi nasz układ nerwowy, ale nie tylko. Poprawiają się tu również parametry krwi ponieważ kwas foliowy i kobalamina potrzebne są w powstawaniu krwinek czerwonych. Dodatkowo kwas foliowy zwiększa przyswajanie żelaza.

Witaminy z grupy B razem z witaminą D3 to składniki, których najczęściej nam brakuje i warto pamiętać o nich w suplementacji podstawowej. Niedobory witaminy D3 korelują z częstszymi stanami depresyjnymi, jej zwiększone zapotrzebowanie występuje w wielu zaburzeniach metabolicznych, jak insulinooporność czy cukrzyca. Dodatek przeciwutleniaczy takich jak witamina C czy E wspomoże budowę kolagenu, ale również zmiecie część wolnych rodników, o które nie trudno w środowisku, które nas obecnie otacza. Witamina E delikatnie rozrzedza krew na co powinny zwrócić uwagę osoby biorące środki przeciwzakrzepowe.

Zalecenia

Niedobory witamin są bardzo powszechne, ale powinniśmy starać się uzyskiwać je z jak najbardziej naturalnych źródeł. Należy zwrócić też uwagę czy jakieś czynniki nie powodują zaburzeń wchłanialności tych witamin. Mogą nimi być na przykład nadużywanie kawy czy alkoholu, nadmierne spożycie cukru i źle skomponowana dieta, przewlekłe zażywanie leków i brak ekspozycji na naturalne światło słoneczne. Zwróć uwagę czy w Twojej diecie znajdują się zielone, liściaste, świeże warzywa, podroby i czerwone mięso i czy nie spędzasz zbyt dużo czasu przed komputerem zamiast wyjść na spacer do parku.

TOP